Zastosowanie hal stalowych w rolnictwie

Większość współczesnych gospodarstw rolnych posiada duże powierzchnie gruntów. Ich uprawa wymaga używania sprzętów, których gabaryty bardzo często nie pozwalają na pomieszczenie ich w standardowych garażach. Hale stalowe są w tym przypadku idealnym rozwiązaniem, ponieważ mają szeroki zakres zastosowań i są nie do przecenienia dla rolnictwa.

Hale stalowe jako garaże i wiaty dla maszyn rolniczych

Niemal każde gospodarstwo rolne ma na swoim wyposażeniu parę ciągników, z czego przynajmniej jeden jest dużej mocy, a co za tym idzie – sporych rozmiarów. Poza tym, na podwórzach można zauważyć kombajny zbożowe, przyczepy oraz inny sprzęty, które wymagają odpowiedniego przechowywania, aby przez jak najdłuższy czas zachowały pełną sprawność i nienaganny wygląd. Hale stalowe z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako garaże dla wszystkich maszyn rolniczych i chronić je przed opadami deszczu oraz śniegu. Już same wiaty, które nie są całkowicie zabudowane skutecznie chronią ruchomości przed szkodliwymi czynnikami.

Hale rolnicze jako zastępstwo dla tradycyjnych budynków inwentarskich

Konstrukcje ze stali bardzo dobrze sprawdzają się również wśród hodowców zwierząt. Nowoczesne technologie pozwalają na wzniesienie hali w bardzo krótkim czasie oraz dostosowanie ich pod konkretne potrzeby klienta. Producent hal stalowych już na etapie projektu ma na uwadze szereg wytycznych, które uwzględniają sposób hodowania zwierząt – czy będzie on np. wolnostanowiskowy czy też uporządkowany (na stronie https://www.borga.pl/ można znaleźć przykładowe rozwiązania). Poza tym, bardzo ważnymi kwestiami są zastosowanie odpowiedniego oświetlenia oraz zapewnienie dobrej cyrkulacji powietrza, a także wdrożenie rozwiązań, które będą ułatwiały wykonywanie codziennych czynności higienicznych.

Hale magazynowe do składowania zbóż oraz innych produktów

Gdy sezon zbiorów jest w pełni, większość wykonywanych prac nabiera dynamiki, co wiąże się z koniecznością szybkiego rozładunku płodów rolnych, dzięki czemu wszystkie obowiązki mogą być wykonywane nieprzerwanie i w sposób płynny. Hale magazynowe o dużych powierzchniach pozwalają na swobodny rozładunek produktów oraz kontynuowanie działań. Producent hal stalowych, taki jak np. Borga wznosi konstrukcje, do których bez problemów może wjechać ciągnik z przyczepami lub samochód ciężarowy. Takie rozwiązania wpływają nie tylko na szybszą pracę pojedynczych gospodarstw, ale również pomagają w rozwijaniu produkcji na jeszcze większą skalę.

Każde nowoczesne gospodarstwo rolne, które chce się dalej rozwijać i powiększać zakres swojej działalności, powinno korzystać z nowoczesnych rozwiązań ułatwiających oraz usprawniających pracę. Hale stalowe z pewnością będą w tym pomocne, ponieważ ich wielowymiarowość pozwala je zastosować na wielu płaszczyznach w gospodarstwie. Szybkość wznoszenia stalowych konstrukcji oraz łatwość ich dostosowania do konkretnych warunków są niewątpliwymi atutami, które przemawiają za skorzystaniem z takiego rozwiązania.

Poprzedni artykułAmazone liderem na rynku opryskiwaczy
Następny artykułOchrona chemiczna zbóż

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj