Ursus – kompleksowe zaopatrzenie parku maszynowego

Wakacje na wsi lub jakikolwiek wyjazd poza miasto w okresie siewów i żniw zawsze ma przynajmniej jeden pewny element – traktory są wszędzie. Jadąc wśród pól uprawnych widzimy pracujące niemal bezustannie maszyny. Ciągniki z rozmaitymi akcesoriami, pługami, bronami, siewnikami, czy rozrzutnikami nawozu. Kolorowe pojazdy na malowniczych łanach pół to piękny widok i nieodłączny element naszego polskiego krajobrazu. Każdego dnia skoro świt rolnicy wyjeżdżają nimi w teren, by finalnie zebrać plony, które zagoszczą na naszych stołach

Najpopularniejsze ciągniki w Polsce

Mijając tyle maszyn rzadko zwracamy uwagę na ich wygląd. Dla zwykłego zjadacza chleba każdy ciągnik rolniczy to traktor – i tyle. Nie zwracamy uwagi na rozmiary, rodzaj przeniesienia napędu, czy wyposażenie pojazdu. To normalne, nie każdego to musi interesować, a szczególnie tych, którzy z motoryzacją, czy pracą na roli nie mają nic wspólnego. Niemniej, zróżnicowanie maszyn rolniczych to bardzo ciekawy temat, dla każdego obserwatora. Jeśli zagłębimy się w ten temat, zauważymy, że nowoczesne gospodarstwa stosują co najmniej kilka różnych rodzajów maszyn rolniczych. W typowym parku maszynowym dużego, współczesnego gospodarstwa rolnego znajdziemy specjalny mały ciągnik do prac, które wymagają zwrotności; większe pojazdy kołowe, których używa się w zależności od obciążeń i warunków pracy; ciągniki gąsienicowe i półgąsienicowe na najbardziej ekstremalne nawierzchnie; oraz kombajny z wymiennymi głowicami, służącymi do zbioru różnych plonów.

Ursus – polski producent maszyn rolniczych

Jeszcze przed kilkoma dekadami, polskie gospodarstwa zdominowane wręcz był przez ciągniki Ursus. Stanowiły najpopularniejszy wybór rolników nie tylko ze względu na jakość i cenę, ale również ich dostępność oraz proagrarna polityka zarządu. Montowane w warszawskich Zakładach Mechanicznych Ursus maszyny stanowią fundament polskiego rolnictwa. Nieoceniony jest ich wkład w mechanizację gospodarstw i poprawę efektywności pracy. Kto bywa na wsi ten z pewnością nieraz widział jak rolnicy naprawiają swoje Ursusy C-360 – ich pierwsze traktory, z wartością wręcz sentymentalną, lecz dalej pracujące i wywiązujące się ze swoich obowiązków. Ciągniki ursus przez lata wyrobiły sobie renomę jednych z najlepszych w branży i dzisiaj konkurują ze innymi uznanymi na świecie markami jak John Deere, Klaas, czy Ferguson i wcale nie wychodzą z tej walki na tarczy.

Artykuł przygotowany z portalem SPOKEO

Poprzedni artykułFotowoltaika – dofinansowania
Następny artykułCo warto wiedzieć o dofinansowaniach bezpośrednich dla rolników w 2019 roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj