Opłacalna hodowla świń

W dzisiejszym świecie hodowla trzody chlewnej jest coraz mniej opłacalna. Rolnicy muszą mierzyć się z różnymi rodzaju problemami, przez co hodowla staje się niekiedy utrudniona. Co zrobić, aby hodowla przynosiła zyski i była efektywna?

Nowoczesne gospodarstwo
Obecnie, zauważalna jest tendencja do wypierania małych gospodarstw zajmujących się hodowlą zwierząt, przez ogromne fermy, które posiadają nawet kilka tysięcy osobników w swoim stadzie. Produkcja na wielką skalę, jest kluczowym elementem, w przypadku chęci osiągnięcia dużych zysków. Dzisiejsze gospodarstwa, stawiają na najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i modernizację, aby móc konkurować z fermami znajdującymi się na zachód od Odry. Coraz częściej stawia się na, sterowane komputerowo systemy żywienia loch w sektorze porodowym i loch prośnych, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcji mięsa przy jednoczesnym zachowaniu dobrostanu zwierząt. Ciekawym rozwiązaniem jest też, zainstalowanie kamer w miejscu porodu loch, dzięki czemu jesteśmy w stanie zainterweniować w razie komplikacji, w ten sposób unikniemy strat w zwierzynie.

Bioasekuracja
Dziś nieodzownym elementem jest biologiczna ochrona fermy. Hodowla świń niesie za sobą szereg niebezpieczeństw, dlatego tak ważnym jest aby prowadzić na terenie gospodarstwa, działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych patogenów. Aby zwierzęta pozostawały w nienagannym zdrowiu wprowadza się różne obostrzenia. Podstawowym elementem jest szczelne ogrodzenie fermy, dzięki czemu unikniemy, przebywania na terenie osób postronnych, czy dzikich zwierząt. Kolejnym elementem jest zainstalowanie specjalnych śluz sanitarnych przy wejściu, a także stosowanie oddzielnych ubrań ochronnych dla danego budynku produkcyjnego. Obowiązkiem jest regularne prowadzenie dezynfekcji i deratyzacji, a także stosowanie kwarantanny dla nowych zwierząt.

Genetyka
Wybór odpowiedniej rasy jest niezwykle ważny, aby osiągnąć jak najwyższą wydajność produkcyjną. Coraz chętniej wykorzystywane są ulepszone genetycznie gatunki. Specjaliści z http://danbred-polska.pl/, pomogą odpowiednio ukierunkować hodowlę. Wybór duńskich świń DanBred, ze względu na duże doświadczenie Dani w hodowli, pozwoli spełnić wymagania stawiane przez profesjonalnych światowych producentów.

Poprzedni artykułNa czym polega uprawa pasowa roślin?
Następny artykułCzym jest pogoda dla rolników i dlaczego warto z niej korzystać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj