Nowy model opryskiwacza od John Deere

John Deere już wkrótce wprowadzi do swojej oferty nowy model opryskiwacza samojezdnego R4050i. Belka z włókna węglowego, układ cieczy PowrSpray, nowa przekładnia QuadControl czy odbiornik StarFire 6000 – to tylko kilka nowości wprowadzonych w nowych maszynach.

Nowy opryskiwacz skierowany jest głównie do dużych przedsiębiorstw rolniczych i odpowiada na coraz większe zapotrzebowanie rolników na nowoczesne rozwiązania. Model R4050i charakteryzuje się wysoką wydajnością czasu trwania operacji napełnienia i płukania, który został skrócony o 50 proc., natomiast autonomia oprysku w polu została zwiększona o 25 proc. bez dodatkowej masy, która powodowałaby ugniatanie gleby. Nowy model będzie dostępny ze zbiornikiem o pojemności 4000 i 5000 litrów. Jakie jeszcze zmiany wprowadzono w nowej maszynie?

Nowy materiał belki z włókna węglowego

Nowy opryskiwacz został wyposażony w belkę z włókna węglowego, co pozwala na usprawnienie pracy i zwiększenie pokrycia. Warto odnotować, że włókno węglowe jest sześć razy bardziej wytrzymałe oraz pięć i pół razy lżejsze niż stal. Zastosowana technologia umożliwia szybszy oprysk (maksymalnie od 24 do 30 km/h) z lepszym pokryciem. Belka z włókna węglowego o długości 36 m będzie oferowana w wersji podstawowej opryskiwacza R4050i. Dzięki większej wydajności bez uszczerbku dla jakości dawkowania lub zwiększania ugniatania gleby zastosowane rozwiązanie, pomaga sprostać wyzwaniom związanym z opryskiem.

Układ cieczy PowrSpray

Układ PowrSpray wyposażono w dwie pompy ośrodkowe zamiast jednostek membranowo-tłokowych. Pierwsza pompa odśrodkowa napełni zbiornik do 1200 l/min., natomiast druga pompa zapewnia 1000 l/min. do prowadzenia oprysku i mieszania w zbiorku cieczy roboczej. Wśród atutów nowego rozwiązania wymienić można 3 elementy. Pierwszym z nich jest automatyczne napełnianie zbiornika do płukania.

– Operatorzy nie chcą tracić dodatkowego czasu na napełnianie zbiornika czystej wody, dlatego w nowych maszynach zbiornik jest szybko napełniany przy użyciu wbudowanej pompy do napełniania, co zapewnia najwyższą wydajność. Wystarczy, że operator wybierze funkcję napełniania zbiornika czystej wody na mikro wyświetlaczu – tłumaczy Bogdan Kaźmierczak z John Deere Polska.

Drugim atutem jest nowa klawiatura i wspomniany mikro wyświetlacz, które znajdują się w dolnej części stanowiska ładowania i umożliwiają wykonywanie wszystkich operacji związanych z układem cieczy roboczej.

Trzeci atut to unikatowy proces płukania wstępnego. – W momencie, kiedy zbiornik jest prawie pusty, nowy układ(R-Rinse) wypycha ciecz przy użyciu sprężonego powietrza z układu cieczy roboczej przez belkę, co powoduje zmniejszanie objętości cieczy wymagającej rozcieńczenia i płukania do absolutnego minimum – mówi przedstawiciel John Deere Polska.

Nowa przekładnia QuadControl

Jedna duża pompa hydrauliczna zamiast dwóch, która jest podłączana do czterech w pełni regulowanych silników kół, zamiast jednostek 2-biegowych – to najważniejsze zmiany względem starszych modeli, jeśli chodzi o przekładnię QuadControl. Do tego posiada ona niezależny mechanizm antypoślizgowy poszczególnych kół oraz układ zapobiegający zatrzymaniu silnika, automatycznie zmniejszający prędkość jazdy w sytuacjach, w których silnik może być przeciążony.

Odbiornik StarFire 6000

Ostatnia istotna nowość to odbiornik StarFire 6000, który jest ulepszoną wersją jego poprzednika StarFire 3000. – Zapewnia on większe korzyści, które są oczekiwanie przez rolników od rozwiązań rolnictwa precyzyjnego. StarFire 6000 posiada sprawdzony moduł kompensacji terenu(TCM), który umożliwia automatyczne kompensowanie odchylenia maszyny w osi wzdłużnej, poprzecznej oraz kierunkowej – mówi Bogdan Kaźmierczak. Większa jest również dokładność sygnału SF1, a dzięki nowemu sygnałowi korekcyjnemu SF3 z „powtarzalnością przez cały sezon” możliwie jest nawet czterokrotnie szybsze pobieranie sygnału.

Nowy model opryskiwacza od John Deere
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here