Nawet 300 tysięcy złotych na zakup maszyn – to najnowsza oferta kredytowa Banku BGŻ BNP Paribas skierowana do rolników

Bank BGŻ BNP Paribas przygotował specjalną ofertę kredytu inwestycyjnego przeznaczonego na zakup lub refinansowanie zakupu maszyn i urządzeń do produkcji rolnej. W ramach oferty, rolnik może otrzymać kredyt w wysokości nawet 300 tysięcy złotych. Dzięki długiemu okresowi kredytowania – aż do 15 lat – koszty jego finansowania mogą być mniej obciążające.

Oferta kredytu Agro Progres Premium rusza z początkiem sierpnia. Mogą się o niego ubiegać rolnicy, którzy prowadzą gospodarstwo od co najmniej roku lub przejęli jego prowadzenie na przykład od rodziców i posiadają odpowiednie – choć krótsze niż rok – doświadczenie w jego samodzielnym prowadzeniu. Rolnicy, będący płatnikami VAT mogą liczyć na sfinansowanie zakupu maszyn w kwocie brutto, czyli całkowitego kosztu ich zakupu. W zależności od wnioskowanej kwoty kredytu, może się również okazać, że nie będzie potrzebny wkład własny (gdy kwota kredytu nie przekroczy 50 tys. zł). By otrzymać maksymalną kwotę kredytu, czyli 300 tys. zł potrzebny będzie wkład własny w wysokości 20 proc. inwestycji.

– Rozwój i unowocześnianie gospodarstw rolnych tak, by produkcja w nich była bardziej zyskowna wymaga ponoszenia przez rolników dużych nakładów inwestycyjnych. Oferta, którą przygotowaliśmy, ma ułatwić rolnikom rozwój gospodarstw poprzez zakup sprzętu rolniczego. Co ważne, nie musi on być nowy – co znacznie obniża koszty takiej inwestycji. Rolnicy mogą się również starać o zrefinansowanie już zakupionych maszyn i urządzeń, w tym również ciągników – mówi Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BGŻ BNP Paribas.

Kredyt nie wymaga dodatkowych poręczeń. Zabezpieczany jest w postaci przewłaszczenia na zakupionym sprzęcie wraz z cesją praw z polisy ubezpieczeniowej. Maksymalny okres finansowania to 15 lat – przy czym w przypadku maszyn używanych jest on skracany o ich wiek.

Szczegółowe informacje dotyczące kredytu Agro Progres Premium dostępne są w oddziałach Banku.

Poprzedni artykułRusza jesienna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników.
Następny artykułJak zaoszczędzić w gospodarstwie rolnym przy zakupie diesla?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj