Jak dbać i podlewać storczyki ?

Storczyki są to kwiaty, które znajdują się na całej kuli ziemskiej, wiele gatunków tej że rośliny można spotkać w Polsce. Pod względem temperatury storczyki są bardzo wymagające, dla różnych gatunków są to jednak inne temperatury. Storczyki najlepiej czują się w temperaturze od 13 do 30 stopni. Na ich kwitnienie dobrze wpływa wahania temperatury pomiędzy dniem a nocą. Warto pamiętać aby nie sadzić ich ziemi ogrodowej czy także w doniczce zabudowanej lecz taka która jest prześwitująca i przepuszcza promienie słońca i światła oraz mieszance łupinek orzecha.

Dlatego warto wiedzieć gdzie kupić storczyki, z jakim gatunkiem mamy do czynienia i czy będą odpowiednia do naszego domu czy też mieszkania. Najważniejsza zasada to ta że storczyki nie lubią nadmiaru słońca więc warto pilnować żeby go unikały, natomiast potrzebują one światła ale należy pamiętać o tym aby chronić je przed słonkiem. Gdy opadną listki warto je przyciąć na wysokość trzeciego oczka to je wzmocni. Gdy rośliny są prawidłowo pielęgnowane choroby tej rośliny występują rzadko. Najważniejsze jest aby dobrze wietrzyć pokój, gdyż systematyczna wymiana powietrza zapobiega gniciu korzeni, rozwojowi grzybów oraz pojawianiu się pleśni.

Właściwe podlewanie storczyków to połowa sukcesu przy dbaniu o tą roślinę. Należy kwiaty te podlewać letnią wodą gdyż podłoże wyraźnie przeschnie, ale ważną informacją jest to aby woda nie pozostawała na podstawce bo wiąże się to z gniciem korzeni. Lubią gdy powietrze jest wilgotne, a wszystko to przez to że w podobnych rozwijają się warunkach w swoim środowisku naturalnym. Więc warto o tym pamiętać w ciepłym okresie aby kilka razy dziennie rozpylić spryskiwaczem wodę dookoła storczyka.

Aby kwiatek ładnie zakwitł potrzebuje jednak mimo wszystko czasu, warto go wtedy bardzo podlać by dobrze przepłukać ziemię a gdy już to zrobimy poszukać dla niego zimnego miejsca takiego jak klatka schodowa lub ganek gdzie ta temperatura zawsze jest niższa niż w innych pokojach w domu mieszkaniu. I trzeba pamiętać też o tym aby go podlewać co dwa – trzy tygodnie. Roślina może wyglądać w tym okresie gorzej tak jakby chciała zwiędnąć ale nie ma co się przejmować tym bo to po pewnym czasie się zmieni.

Storczyki nie potrzebują wielu nawozów, warto spytać w sklepie co taka roślina potrzebuje aby dorodnie kwitła i dobrze prezentowała się w naszym domu. Najlepiej gdy będą to nawozy płynne, oczywiście należy preparat rozcieńczyć i wtedy jak najbardziej można podlewać je. Nawożenie ich jest szczególnie ważne w okresie lata.

https://kwiaciarnia-piwonia.pl/

Poprzedni artykułUżywane czy nowe maszyny dla rolników? Jak kupować maszyny rolnicze?
Następny artykułSklep internetowy z maszynami rolniczymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj