Hodowcy opanują Warszawę już 2 i 3 lutego

Dużo wiedzy, nowości rynkowe i makiety obory, chlewni i kurnika w skali 1:1 – 2 i 3 lutego odbędzie się w Warszawie kolejna edycja Agro Days. Dni Hodowcy.

W 2017 roku w imprezie wzięło udział ponad 3 000 osób z całej Polski. Biorą w niej udział zarówno hodowcy drobiu, bydła, trzody, jak i pasjonaci rolnictwa. Partnerami tegorocznej edycji będą weterynarze, eksperci żywieniowi, specjaliści z zakresu budownictwa inwentarskiego i maszyn oraz przedstawiciele instytucji branżowych.

Gościem specjalnym będzie Damian Kordas, zwycięzca programu Masterchef. Weźmie on udział w konferencji panelowej otwierającej wydarzenie. Co więcej, poprowadzi warsztaty kulinarne, w których będą mogli wziąć udział uczestnicy Agro Days. Obecnie trwa konkurs „Mistrzowie hodowli”, w którym można wygrać udział we wspólnym gotowaniu z Kordasem. Ponadto odbędzie się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych w sekcjach tematycznych bydło, trzoda, drób oraz warsztatów sektorowych i pokazów nowości rynkowych. Wśród tematów dyskusji m.in. bioasekuracja, nGMO, ekonomika produkcji, odchów jałówek, dobrostan, stado podstawowe, płynne żywienie, świadoma konsumpcja, odpowiedzialna produkcja, modernizacja oraz budowa obiektów inwentarskich.

– Niewiele jest takich wydarzeń, podczas których można zdobyć przydatną wiedzę i jednocześnie dobrze się bawić. Tę lukę udało nam się wypełnić podczas pierwszej edycji Agro Days. Dni Hodowcy. Ta edycja to jeszcze większa dawka energii i jeszcze lepsze pomysły. Nie będziecie się nudzić, to pewne – komentuje Rafał Wiecheć, organizator Agro Days. Dni Hodowcy 2019.

Tym razem hodowcy spotkają się w nowym obiekcie – Global Expo, przy ulicy Modlińskiej w Warszawie, o łącznej powierzchni wystawienniczej – ponad 15 000 m2. Spotkanie odbędzie się pod hasłem Polska jakość. Światowe trendy. Rozpocznie się konferencją otwierającą pt. „Żywność pod presją? Odpowiedzialna produkcja, świadoma konsumpcja”, podczas której organizator zaprezentuje niektóre wnioski z przeprowadzonych na tę okoliczność badań preferencji konsumentów.

Podczas Agro Days będzie można uzyskać kompleksową informację o przepisach i procedurach związanych z budownictwem inwentarskim, a także aktualną wiedzę niezbędną w produkcji zwierzęcej. W hali Global Expo staną pełnowymiarowe makiety budynków inwentarskich, wewnątrz których odbędą się warsztaty dla hodowców.

Do dyspozycji zwiedzających będzie kilkudziesięciu ekspertów, reprezentujących wszystkie obszary hodowli. Każdy z uczestników będzie mógł także wziąć udział w grze targowej, polegającej na zdobywaniu pieczątek na Złotej Karcie Uczestnika, którą następnie będzie mógł wymienić na atrakcyjne nagrody i certyfikat odpowiedzialnego hodowcy.

Poprzedni artykułProgram Agro Days. Dni Hodowcy 2019
Następny artykułNaukowcy wspierają rolnictwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj