Folia do sianokiszonki – jak i gdzie najlepiej kupić?

Folia stretch jest jednym z najbardziej popularnych materiałów opakowaniowych. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i sprężystością a dodatkowa domieszka kleju zapewnia doskonałą przyczepność. Jaką folię do sianokiszonki najlepiej wybrać oraz gdzie ją kupimy?

 Folia do sianokiszonki – jakie jest jej zadanie?

Zakiszanie to – obok suszenia, najpopularniejszy sposób konserwowania paszy. Metoda wykorzystuje zachodzące naturalnie procesy fermentacji, wywołane przez bakterie kwasu mlekowego. W wyniku tego procesu wartość pH paszy zostaje obniżona, co wydłuża termin jej przydatności.

W jaki sposób możemy sami utworzyć mikroklimat sprzyjający procesom fermentacji? Wstępnie podsuszona w balotach trawa, powinna zostać ciasno owinięta folią do sianokiszonki, w taki sposób tworzymy warunki sprzyjające fermentacji paszy.

Prawidłowo zakiszona pasza przewyższa jakością siano zakonserwowane w procesie suszenia. Sianokiszonka zawiera więcej witamin, cechuje ją duża wartość energetyczna i wysoka zawartość białka.

Jakość otrzymanej sianokiszonki w bardzo dużym stopniu zależy od tego, jakiej folii użyto do formowania balotów. Procesy fermentacyjne zachodzą tylko w warunkach beztlenowych, dlatego głównym zdaniem folii jest skuteczne odcięcie dopływu powietrza do wnętrza bali.

Poza tym folia stanowi barierę chroniącą paszę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, niskie temperatury czy promienie słoneczne. 

Złe zabezpieczenie balotów lub zakupienie średniej jakości folii do sianokiszonki, może spowodować, że przygotowana pasza zgnije i nie będzie nadawała się do użytku.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru folii do sianokiszonki?

Wybierając folię do sianokiszonki, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych właściwości. Najważniejszymi cechami dobrej folii do sianokiszonki jest jej wytrzymałość oraz kleistość.

Folia z tymi właściwościami gwarantuje nam utworzenie mikroklimatu wewnątrz beli. W innym przypadku cała nasza praca związana z produkcją kiszonki dla zwierząt hodowlanych idzie na marne, ponieważ pasza pleśnieje. Tradycyjne folie do sianokiszonki są trzywarstwowe, jednak przy niektórych zbiorach mogą one być nie wystarczające.

Warto zainwestować w folię do sianokiszonki przynajmniej pięciowarstwowe, a najlepiej siedmiowarstwowe. Taka folia rolnicza skutecznie zabezpieczy naszą kiszonkę.

Baloty z kiszonką bardzo często składowane są na otwartym powietrzu, dlatego ważne jest również, aby folia odporna była na działanie mrozu, a także na skutki długotrwałego promieniowania słonecznego.

Zastosowany przez producenta filtr UV chroni kiszonkę przed działaniem promieni słonecznych i umożliwia długotrwałe magazynowanie paszy na świeżym powietrzu nawet do 12 miesięcy.  Takie zachowanie zapewnia nam kiszonkę na długie miesiące.

Gdzie najlepiej kupić folię do sianokiszonki?

Folię do sianokiszonki najlepiej kupić w sprawdzonych miejscach. Możesz udać się do sprawdzonego pośrednika folii, albo możesz zamówić folię rolniczą prosto od producenta.

Zakupując folie od producenta masz gwarantowane ceny. Zakupiona folia do sianokiszonki u producenta, posiada wszystkie takie same parametry, które były wcześniej przedstawione w ofercie. Kupując folię do sianokiszonki online, oszczędzasz nie tylko swoje pieniądze, ale również czas.

Folia do sianokiszonki – od samego producenta

Dobrej jakości folia do sianokiszonki powinna być odporna na zerwanie, uszkodzenia spowodowane twardymi łodygami.

Musi być odpowiednio elastyczna i dokładnie przywierać do beli. Oczywistą sprawą jest, że powinna być odporna na każde warunki atmosferyczne. 

Dzięki zastosowaniu dobrej i sprawdzonej folii do sianokiszonki, gwarantujemy sobie paszę dla zwierząt hodowlanych na długie miesiące.

Takimi cechami wyróżnia się folia rolnicza do sianokiszonki od producenta – Silobale.

Skutecznie ochroni sianokiszonkę przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, a także promieniowaniem UV. Sianokiszonka jest pełnowartościowym produktem, który odżywi Twoje zwierzęta.

Producent Silobale w swojej ofercie zawiera folie rolnicze w rozmiarze 500 mm i 750 mm. Folie do sianokiszonki od Silobae, są siedmiowarstwowe, dlatego też charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością. Rozciągliwość tej folii wynosi nawet do 300%.

Chcąc uzyskać wysokiej jakości paszę objętościową należy zadbać nie tylko o optymalny termin zbioru roślin oraz czystość materiału, ale warto również zainwestować w odpowiednią folię do sianokiszonki.

Folia do sianokiszonki od producenta Silobale to dobra inwestycja.

Poprzedni artykułKrokusy cebulki – jak i kiedy je sadzić? Podpowiadamy
Następny artykułSklep z częściami do ciągników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj