Dysza eżektorowa – czym jest i do czego służy?

Opryskiwacze polowe stosowane są przy ochronie chemicznej oraz podczas nawożenia roślin uprawnych, krzewów i drzew. Podstawowa wersja urządzenia składa się z pompy opryskiwacza, zbiornika na ciecz roboczą oraz jednego lub wielu rozpylaczy. Jakościowy sprzęt oraz dobrze dobrane dodatkowe wyposażenie umożliwią skuteczny oprysk i poprawny wzrost roślin.

Dysza eżektorowa – co to?

Eżektor z definicji stanowi rodzaj urządzenia, który ma na celu wysysanie cieczy, gazów i ciał stałych z przestrzeni, której ciśnienie nie przekracza wartości ciśnienia atmosferycznego. Dysza jest po prostu końcówką czy inaczej rozpylaczem służącym do aplikowania roztworu w celu ochrony roślin. Łącząc te dwie definicje otrzymujemy dyszę eżektorową, czyli urządzenie służące do rozpylania wszelkiego rodzaju oprysków, działająca dzięki wytwarzaniu odpowiedniego ciśnienia. Można śmiało założyć, że dysza jest jednym z najważniejszych elementów opryskiwacza.

Jak działają rozpylacze eżektorowe?

Rozpylacze eżektorowe mają nieskomplikowaną zasadę działania. Przepływająca ciecz zasysa powietrze poprzez specjalne otwory wykonane w dyszy, dzięki czemu ciecz miesza się z powietrzem. Taki zabieg umożliwia wytworzenie się napompowanych dużych kropli, które po uderzeniu w rośliny rozbijają się pokrywając je opryskiem. Rozpylacze eżektorowe idealnie sprawdzają się w przypadku złych warunków pogodowych, ponieważ wytwarzają duże krople, którym nie szkodzi wiatr ani deszcz.

Rozpylacze od Agroplast – zalety

Poza spełnianiem swojej podstawowej funkcji jaką jest rozpylanie roztworów nawozowych, końcówki eżektorowe od Agroplast mają jeszcze wiele innych zalet. Między innymi to, że wytwarzane przez nie krople radzą sobie z wiatrem, deszczem, wilgocią i wysoką temperaturą powietrza.

Dzięki wykorzystywaniu rozpylaczy eżektorowych możesz szybciej a przede wszystkim skuteczniej dokonać opryskiwania roślin. Co więcej, dysze można stosować do wielu rodzajów nawozów. Wśród zalet dysz eżektorowych warto jeszcze wspomnieć o tym, że występują w wersji kompaktowej i są stosunkowo tanie.

Inne części do rozpylacza

Nawożenie roślin jest bardzo ważne, ponieważ przeciwdziała wyginaniu plonów. Zaopatrzenie się w jakościowe części do rozpylacza pozwala skutecznie chronić rośliny oraz wpływać na ich lepszy i szybszy rozwój. Wiele opryskiwaczy posiada możliwość zamontowania kilku kompletów rozpylaczy, których wymiana nie stanowi żadnego problemu. W razie wątpliwości wystarczy skonsultować się ze specjalistą od sprzedaży tego typu urządzeń, który wyjaśni wszelkie problematyczne kwestie.

Poprzedni artykułNowoczesne technologie stosowane w rolnictwie precyzyjnym
Następny artykułPrzegląd nawozów pod kukurydzę – najważniejsze informacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj