Pompy do opryskiwaczy – na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze?

Pompa jest jednym z najważniejszych elementów opryskiwacza rolniczego, bywa określana nawet jego sercem. Jej zadaniem jest dostarczanie płynnych środków owadobójczych lub chwastobójczych do rozpylaczy i mieszadła oraz pozostałych odbiorników (rozwadniacz, płuczka itp.). Pompa wpływa na wydajność i efektywność pracy opryskiwacza. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego podzespołu.

Moc pompy opryskiwacza – najważniejszy parametr

Wybierając pompę opryskiwacza, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jej moc, ponieważ jest to kluczowy parametr, wpływający na efektywność działania sprzętu. Im większa wydajność, tym większy zbiornik może posiadać opryskiwacz (pojemność zbiornika musi być skorelowana z wydajnością pompy) oraz sprawniejsza praca innych podzespołów, np. belki polowej i rozpylaczy.

Trzeba mieć jednak świadomość, że pompy o wysokiej wydajności mają duże zapotrzebowanie na energię, w związku z tym zwiększa się spalanie w ciągniku. Nie zmienia to faktu, że odpowiednia moc gwarantuje prawidłowe ciśnienie robocze w różnych zakresach, które są niezbędne w czasie opryskiwania. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie pompy, która będzie posiadała optymalne parametry, dostosowane do sprzętu, którym dysponujemy.

Niezawodność pompy opryskiwacza

Decydując się na zakup pompy do opryskiwacza sadowniczego lub polowego, warto wybrać sprzęt, który będzie niezawodny i posłuży przez wiele lat. Aby mieć pewność, że urządzenie będzie wydajne i żywotne, należy postawić na renomowanego producenta z długoletnim doświadczeniem.

Jednym z producentów najwyższej jakości pomp do opryskiwaczy jest włoska firma Udor. Znakiem rozpoznawczym marki jest innowacyjność i niezawodność. Pompy membranowo-tłokowe (z charakterystycznymi czerwonymi głowicami) w układzie radialnym, których mechanizm wewnętrzny pracuje w kąpieli olejowej, są wydajne, bezawaryjne i mają długą żywotność.

Drugim czołowym producentem niezawodnych części do opryskiwaczy jest włoska firma Arag. Długoletnie doświadczenie w branży sprawia, że ich produkty wyróżniają się ogromną precyzją i innowacyjnością pod względem technologicznym. Szczególnym uznaniem wśród klientów cieszą się pompy do opryskiwaczy, które są nadzwyczaj odporne i praktycznie bezawaryjne. Dla przykładu, pompa MP400 jest wykonana z termoplastycznego tworzywa, dzięki czemu ma zastosowanie do maszyn pracujących z produktami chemicznymi.

Dlaczego przy wyborze pompy do opryskiwacza nie warto kierować się niską ceną?

Z uwagi na to, że pompa to centralna część opryskiwacza, która odpowiada za wydajność całego sprzętu, nie należy kupować urządzenia taniego i słabej jakości. Oszczędność może być bowiem pozorna. Pompa dobrego producenta o optymalnej wydajności gwarantuje niezawodne działanie przez wiele lat, ponieważ jej konstrukcja jest wykonana precyzyjnie z wysokiej jakości komponentów. Natomiast skuszenie się na promocję i zakup sprzętu z niższej półki cenowej, może skutkować częstymi awariami w czasie prac, a to oznacza straty wynikające z braku oprysku roślin na czas. Zakup droższej pompy renomowanego producenta jest rekompensowany przez zyskanie pewności co, do jej długoletniego działania.

Gdzie kupić odpowiednią pompę do opryskiwacza?

Wybór pompy do opryskiwacza wiodącego producenta to połowa sukcesu. Warto także znaleźć niezawodnego dystrybutora podzespołów do opryskiwaczy. Z uwagi na to, że zakup pompy to spory wydatek, najlepiej dokonać zakupu w sklepie, który jest mianowanym reprezentantem producenta. Dzięki temu możliwy jest potem dostęp do bogatej gamy części zamiennych i akcesoriów do pomp.

Oficjalnym przedstawicielem włoskich marek Udor oraz Arag jest MRJ Agrotim. Firma posiada w swojej ofercie kompletną gamę produktów wspomnianych producentów oraz zapewnia ich szybki dostęp. Sklep oferuje także praktyczną wyszukiwarkę asortymentu oraz możliwość kontaktu z konsultantami, którzy chętnie pomogą w wyborze pompy lub części zamiennych. Dystrybutor pomp do opryskiwaczy MRJ Agrotim gwarantuje klientom maksymalną satysfakcję oraz atrakcyjne ceny.

Poprzedni artykułPrzenośnik ślimakowy (żmijka) do zboża – który kupić?
Następny artykułDlaczego warto skracać rzepak?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj